Etkinlik Detay

İngilizce Eğitimi

İngilizce Eğitimi

İngilizce Eğitim Etkinlikleri

 

Bir zamanlar reklamlarda da izlediğimiz gibi ’7 çok geç.’ 0-6 yaş arası kişilik gelişiminin tamamlandığı yaşlar olduğu için ve temel eğitimin 6 yaşında başlamasına vurgu yapmak için kullanılan bu reklamlar aslında çocuklarda 3-6 yaşlarında İngilizce öğrenmenin önemini de gösteriyor.

İki ya da çok dil öğrenmek başarılı bir iletişim için çok önemli. Çocukların İngilizceöğrenmesi dünya dilini erkenden öğrenerek başarıya erkenden başlaması için daha da önem taşıyor. Çocuklar yabancı dil öğrenmeye erken yaşlarda başladığı zamanlarda ikinci dili hatta daha başka dilleri daha kolay öğreniyorlar. Erken yaşlarda yabancı dil eğitiminin çocukların zihinsel ve duyusal üstünlükleri ve esnekliklerinden dolayı çok daha etkin sonuçlar verdiği kanıtlanmıştır.  

Çocuğun erken yaşlarda yabancı dil öğrenmesini gerektirecek bir çok neden vardır.

  • -Yabancı dil eğitimi  çocuğun zihinsel gelişimini düzenlemektedir.
  • -Erken yaşta yabancı dil öğretimi çocukta düşünmeye yönelik kıvraklık ve esnekliği, dinleme yetisini ve hassasiyetini geliştirir. Aynı zamanda anadilinde anlama kabiliyetini geliştirir.
  • -Çocuğa, insanlarla daha kolay iletişim kurma olanağı sağlar. Yabancı dil olgusu,  çocuğun zihnini diğer kültürlere açar ve çocuğa diğer ülkelerdeki insanlarıanlama ve değerlendirmede yardımcı olur.

ÖMÜR BOYU UNUTULMUYOR

Ana dil öğrenmek; okumak ve yazmak yoluyla değil, nesneleri kavramak, ifade etmek ve konuşmak yoluyla gerçekleştirilebilir. Bu nedenle bebeklere uygulanacak yöntemde; kelime dağarcığını geliştirmeye yönelik oyunlar, şarkılar ve müzik kullanılmalı.

Çocukların öğrenme kabiliyeti üç aylıkken başlıyor. Yani yabancı dil için öğrenmenin başladığı o dönemde eğitim gerekiyor. Bebeklerin beynine kaydedilen kelimeler ömür boyu orada kalıyor.

ERKEN YAŞTA BAŞLAMANIN AVANTAJLARI

* Ne kadar erken yaşta başlanırsa, öğrenme o kadar kolay, kalıcı ve doğal olur. 

* Çocuk, dil öğrenmekten zevk alır.  

* Çocuk ne kadar küçükse, o dilin gramer ve telaffuzuna ana dili gibi hakim olması o kadar kolaylaşır. 

* Araştırmalar; çok dil konuşan insanların beyinlerinde, tek dil konuşan insanlardan daha fazla sinir hücresi kullanıldığını, bunun da doğal bir şekilde beyin faaliyetlerini artırdığını gösteriyor.  

* Çok küçük yaşta ikinci bir dil öğrenmek, çocuğun beynindeki duygusal bölge ve zekaya giden yolları geliştirir.

.